ظرفیت ها و پتانسیل های دانشگاه آزاد

سرمایه دانشگاه آزاد سیصد هزار میلیارد تومان است.با این سرمایه می توان هزینه ساخت ششصد برج میلاد را تامین کرد(ساخت برج میلاد حدود پانصد میلیارد تومان هزینه داشته است)اگر میزان سرمایه دانشگاه آزاد را به جمعیت هفتاد و پنج میلیون نفری کشور تقسیم کنیم سهم هر نفر چهار میلیون تومان خواهد شد.دانشگاه آزاد دارای چهارصد واحد دانشگاهی و مرکز آموزشی و یکصد و چهارده دانشکده سما و ششصد مدرسه سماست.حدود چهار میلیون نفر در سی و یک سال گذشته از دانشگاه آزاد فرغ التحصیل شده اند.تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد از سه هزار نفر در سال شصت و یک به یک میلیون و ششصد هزار نفر در سال نود دو افزایش یافته و پانصد سی و سه برابر شده است.حدود چهل درصد دانشجویان کشور در دانشگاه آزاد تحصیل می کنند.دانشگاه آزاد سی و سه هزار پرسنل و کارمند اداری و سی هزار نفر عضو هیات علمی دارد.درآمد سالانه دانشگاه با فرض میانگین حداقل هفتصد پنجاه هزار تومان هزینه تحصیل برای هر دانشجو در هر ترم بالغ بر دو هزار و چهارصد میلیارد تومان می باشد.آخرین درآمد رسمی سالانه دانشگاه آزاد که دو سال پیش اعلام شد،هزار و هفتصد میلیارد تومان در سال بود.مساحت فضای آموزشی و رفاهی دانشگاه آزاد تقریبا"برابر مساحت استانهای گلستان و ایلام و بزرگتر از مساحت استانهای همدان،اردبیل،چهار محال و بختیاری،قزوین،کهگیلویه و بویر احمد،گیلان،قم،البرز و حدود دوبرابر مساحت کل کشور قطر است.این دانشگاه در حال حاضر به محوریت جناب هاشمی و سید حسن خمینی تحت عنوان اعضای اصلی هیات امنای دانشگاه اداره می گردد.به لحاظ حضور این دو شخصیت دلسوز مردم در هیات امنای دانشگاه آزاد،توقع تعدیل شهریه دانشجویان شاید توقع بیجایی نباشد.نظر شما چیست؟ ف ه

/ 2 نظر / 15 بازدید
شهـلا

سلام دوس جونم ... وبت خیلی قشنگه ... خیلی خوشم اومد ، وب من در مورد " جوک و اس ام اس جدید " هست اگه دوس داشتی یه سر بهم بزن ، تبـادل لینک اتوماتیک هم داریم ، اگه مایل به تبادل لینک بودی لطفا اول به اسم وبم لینکم کن و بعد لینکتو برام ارسال کن تا لینکت تایید شه... ممنون . منتظرم.

صفورا

ببخشید . بی ادبی می کنم . توقعی بیجا است برادر . تازه مردم براشون پرداخت شهریه ها عادی شده و پذیرفته اند با وجود قبول شدن تو سراسری پول خرج کنن و بچه ها شون یا برای یک رشته ی نان و آب دار تر و دهن پر کن تر و یا برای این که بیخ گوششون باشن و نرن راه دور سر کیسه رو شل کنن و از انواع وام و .... استفاده کنن . اونوقت اونا بیان سری رو که درد نمی کنه دستمال ببندن . حالا می خواد هاشمی باشه یا سید حسن .